A magnézium fontossága a mindennapokban.
A magnéziumhiány megelőzése és kezelése!
A MAGNÉZIUM – népi nevén kesereny – a periódusos rendszer egyik kémiai eleme, rendszáma 12 vegyjele Mg. Ezüstfehér színű könnyűfém, elnevezése görög eredetű.
Nem élhetünk magnézium nélkül, ennek legjobb bizonyítéka, hogy a szervezet számára szükséges ásványi anyagok közül manapság a magnéziumhiány került leginkább előtérbe.
Sajnos a magnéziumhiány a mai rohanó, stresszes világunkban az emberiség 85%-át is érintheti úgy, hogy legtöbben nem is tudnak róla. Szinte népbetegségnek számít.
A magnézium az egyik legfontosabb ásványi anyag az emberi szervezet számára, számos fontos feladata van emellett a negyedik legnagyobb mennyiségben van jelen testünkben. Éppen ezért a hiánya kezelésre szorul.
A magnézium nélkülözhetetlen az idegrendszer, az izmok, az érrendszer és a vese megfelelő működéséhez. Fontos közreműködője a testünk energiatermelésének, valamint hozzájárul a csontváz és a fogak felépítéséhez és az immunrendszer épségéhez is.
A magnéziumhiány kezelésének egyik legjobb és legegyszerűbb módja az étrend-kiegészítők szedése. Itt említeném meg a
Damona Szerves Magnézium Forte+B6 Vitamin tabletta 100x terméket, amiről később még újabb részleteket osztok meg.
Az, hogy kinek mennyi a magnézium szükséglete, sok tényezőtől függ, pl életkortól, nemtől , más gyógyszerek együttes szedésétől de bizonyos életkörülmények is indokolhatják a fokozott magnézium bevitelt.
Magnéziumhiány alakulhat ki:
- – egyoldalú táplálkozás, diéta vagy fogyókúra miatt ilyenkor nagy az esély rá, hogy nem kerül elegendő magnézium a szervezetbe.
- – ha csökken a magnézium felszívódása a bélből pl. hasmenés, vagy egyes betegségek miatt.
- – fokozódhat a magnézium kiürülése pl. egyes vesebetegségek, cukorbetegség, alkoholizmus esetén, hashajtók és vízhajtók és más gyógyszerek együttes szedésekor.
- – ha a szervezet magnézium igénye megnő pl. sportolóknál, fokozott fizikai megterheléskor.
- - folyamatos, mindennapi stresszhelyzetben, vizsgaidőszakban.
- - várandóság és szoptatás idején.
I
Amint ezek közül valamelyik is fennáll, fokozottan kell figyelni a magnéziumhiány tüneteinek megjelenésére és pótlására!
Magnéziumhiány tünetei:
– izomgörcs, izomfeszülés, izomrángás egyértelmű magnéziumhiányra utal, ide tartzozik a legtöbbünknél már megtapasztalt dolog mikor a szemhéjunk rángatózik,
- illetve a leggyakoribb magnéziumhiányra utaló tünet a hajnali lábikragörcs.
– terhesség alatti kemény hasfal, sűrű alhasi görcsök.
– álmatlanság, alvászavar – ha ez gyermekeknél fordul elő mindenképp gondolni kell a magnéziumhiányra is.
– krónikus fáradtság, gyengeség fizikai erőtlenség (mikor úgy érezzük a legkisebb feladat elvégzéséhez is komoly erőbefektetésre van szükségünk) hangulatingadozás, koncentrálási nehézségek.
- a magnéziumhiány a központi idegrendszerre is hatással van így gyakori tünet az ingerlékenység és idegesség súlyosabb esetben depressziót is okozhat. Amikor nem tudjuk meghatározni, miért is "ugrunk" minden kis apró-cseprő dologra, folyton feszültek vagyunk a háttérben bizony gyakran a magnéziumhiány állhat.
– fejfájás, migrén, mely magnézium hiánykor sokszor erőteljesebb, gyakoribb.
- csontritkulás az emberi test kb. 25 gr magnéziumot tartalmaz amelynek több mint a fele a csontokban található.. kutatások bizonyítják, hogy a megfelelő magnézium mennyiség pótlása hamar lelassítjaa csontritkulást, főleg idős korban vagy menopauza esetén. Menopauzában egyébként is gyakori a feszültség, ingerlékenység.
- Idős korban pedig az álmatlanság.
– magnéziumhiány nagyon gyakran együtt jár az inzulinreziszetnciával, mely manapság szintén népbetegségnek mondható.
– a csökkent magnézium szint megnövelheti a szívroham és stroke kialakulásának lehetőségét, mivel ilyenkor sérülhet a szívizom vérellátása, magnéziumhiány következtében jelentkezhet a túl szapora vagy rendszertelen szívverés is.
– magas vérnyomás mivel a magnézium nagy szerepet játszik a vérerek összehúzódásában,
– fülzúgás, mert a megfelelő magnézium szint segíti a normál véráramlást,
– bőrtünetek: pattanások, ekcéma, pikkelysömör, ilyenkor a magnézium mellett a D-vitamint is érdemes pótolni mivel ha nincs elegendő magnézium a szervezetben a D-vitamin elraktározódik inaktív marad ez D-vitamin hiányhoz vezet ami további panaszokat okozhat.
Itt engedjetek meg egy személyes tapasztalatot, hosszú évek óta szedek gyógyszert a refluxomra ami sajnos nagyon sokunkat érint mostanság. Amint elkezdtek a fentebb felsorolt tünetek mutatkozni pl.lábikragörcs, feszültség, rossz alvás ..azonnal elkezdtem felölteni a magnézium raktáraimat és folyamatosan szedek napi 1 Damona szerves magnéziumot azóta is. Tehát bizonyított számomra, hogy egyes gyógyszerek hosszas szedése elég súlyos magnéziumhiányt eredményez. Érdemes akár a kezelő orvossal konzultálni, vagy a tünetek jelentkezésekor azonnal magnéziumot pótolni.
Rövid távon a magnéziumhiány nem okoz egyértelmű tüneteket ám hosszú távon megjelenhetnek ezek a kellemetlen panaszok, és ilyenkor bizony szükség van a magnézium fokozott bevitelére a szervezetbe.
Tehetjük ezt magnéziumban gazdag ételek fogyasztásával:
- – mandula, dió, mogyoró azaz az olajos magvak, kakaó, spenót, sóska, kelkáposzta, hüvelyesek szójabab, babfélék, sárgaborsó, lencse a gabonafélék leginkább a teljes kiőrlésűek,
- – magnéziumban gazdag ásványvizek,
- – gyümölcsök, banán, avokadó,
- – halak, lazac, makréla, tonhal.
Mindazok számára, akik a magnézium pótlását megoldanák egyetlen tabletta bevételével, nos, nekik javaslom a Damona Szerves Magnézium B6 vitamint.
https://www.vitaexpress.hu/Damona-Szerves-Magnezium-B6-vitamin-Forte-tabletta
Fontos még hangsúlyozni, hogy a termék szerves magnéziumot magnézium-citrát formájában tartalmaz, melynek rendkívül jó a biohasznosulása, vagyis a lényeg nem az, hogy minél nagyobb mennyiségben vigyük be a szervezetbe a magnéziumot, hanem hogy milyen jól felszívódó formát választunk.
Napi 1 tabletta fedezi az ajánlott magnézium mennyiséget.
Igyekezz a nap során elosztva fogyasztani a magnéziumot, hogy egyenletes legyen a felszívódása. Ha csak napi egyszer tudsz ezzel foglalkozni, akkor viszont érdemes este bevenned, mivel reggelre csökken le legjobban szervezeted magnéziumszintje.
Mivel segítheted elő a magnézium felszívódását?
A szervezetedbe juttatott magnézium felszívódását számtalan egyéb tényező is befolyásolhatja. Vannak például olyan vitaminok, amelyek jó barátai a magnéziumnak, hiszen elősegítik annak jobb hasznosulását. Ilyen a D-vitamin, B6-vitamin és az E-vitamin. Célszerű tehát olyan készítményt választanod, amely kombinálva van valamelyikkel.
A néhány hetes kúrától pl. vizsgaidőszak, stresszesebb időszak a folyamatos szedésig elfogadott a használata pl. terhesség, szoptatás, sportolás idején, kinek egyedi igénye szerint.
A Damona egy vitaminokat, ásványi anyagokat, gyógynövénykivonatokat és egyéb étrend-kiegészítő termékeket gyártó magyar márka. Termékeik GMP minősítéssel rendelkeznek, ezáltal megfelelnek a legmagasabb minőségi elvárásoknak, mind az alapanyagok tisztasága, mind a gyártási technológia tekintetében. Kiváló minőséggel és megfizethető árakkal van jelen a magyar piacon.
Ezek alapján világossá vált, hogy a MAGNÉZIUM szervezetünk számára kiemelten fontos ásványi anyag, melynek hiánya sok problémát okozhat, előzzük meg a bajokat megfelelő pótlással, hogy mindennapjaink ne a magnéziumhiányról szóljanak.
szeretettel: Ági