GAL Sertéskollagén peptidek - 300g
A kollagén a leggyakoribb fehérje a szervezetünkben a kötőszövetek fő alkotórésze, beleértve a szalagokat, bőrt és izmokat is. Nagyon sok funkciót lát el, többek között biztosítja a bőr tömörségét,de hajunk, fogaink, csontjaink erősítésében is jelentős a szerepe.
A legtöbb étrendkiegészítő a kollagént hidrolizált formában tartalmazza ami azt jelenti, hogy a hatóanyagot az emberi testbe már könnyebben hasznosuló formába visszük be.
A kollagént számos étellel is be tudjuk vinni szervezetünkbe. Ilyen lehet pl. a csontleves, a húsleves, az állati eredetű porcok, inak ételeinkben, és tulajdonképpen minden kocsonyás rész,de...
Lássuk akkor most mire is jó a közvetlen kollagén kiegészítés! Elöljáróban fontos tisztázni, hogy a normál étkezési zselatint (ahogyan pl. a kocsonyát is) óriás méretű fehérjék alkotják, amelyek alig emészthetőek. A kutatásokban kizárólag előemésztett (hidrolizált) zselatint/kollagént használtak (többnyire italba keverhető por formájában). Ezek kollagén peptideket, és nem egész fehérjéket tartalmaznak. A normál zselatinról nem tudni, használ-e. Mire jók tehát a kollagén peptidek:
A kollagén rendszeres fogyasztása nagyon sok egészségügyi előnnyel járhat -25 év felett- az ízületi fájdalom enyhítése, a bőr feszessége, az egészséges haj és körmök megtartása is a megfelelő kollagén szint függvénye. Vagyis a külső és a belső egészség elengedhetetlen hozzátartozó alkotórésze.
Adagolás: Napi 10g (1 púpozott evőkanál) fogyasztása javasolt napi 1 vagy 2 alkalommal. Íze nincsen, de enyhe szaga miatt érdemes narancslébe, kakaóba vagy pl. tejszínes-vaníliás italba keveri, melyek remekül elfedik azt.
https://vitaexpress.hu/spg/143155,1683050/Melyik-kollagent-valasszam
Mikor melyiket érdemes?
Amennyiben bőrünk, hajunk, körmünk, bélrendszerünk vagy az öregedés lassítása (lásd: Szabó Gál Bence - A kollagénekről) a célunk, akkor egyértelműen valamelyik I-es típusú kollagént érdemes választani.
Amennyiben kifejezetten az ízületeink miatt szeretnénk kipróbálni, akkor is elsőre a kollagén-peptideket javasoljuk, esetleg a GAL Bio-Curcumin Forté-val kiegészítve. Azért, mert a kollagén peptidek is, ahogy - teljesen más mechanizmusokon keresztül - a kurkuma is jó az ízületekre, azonban rengeteg egyéb pozitív hatásuk is van a szervezetre, így ha ezek egyike vagy együtt elegendő volt a várt javuláshoz (2-3 hónap alatt kb.), akkor így jártunk a legjobban. Amennyiben nem, akkor érdemes kipróbálni az új Chondractiv® termékünket, vagy az UC-II-t. Illetve persze akkor is, ha a kollagén-peptidek és/vagy a kurkuma segített, de további javulást is várnánk.
Nagyon egyéni, hogy kinek melyik hat jobban vagy kevésbé, de általánosan talán elmondható, hogy az UC-II autoimmun-eredetű (Rheumatoid arthritis) esetben lehet hatásosabb, míg a Chondractiv® inkább kopásos esetben vélhető jobbnak. 2 hónapot érdemes adni 1-1 terméknek, és ha ezalatt nem hozna javulást, akkor váltani.
A maximalista megoldás természetesen az, ha mindháromféle kollagénterméket szedjük (+ GAL Bio-Curcumin Forte) és később hol ezt, hol azt hagyjuk el 1-2 hónapra (a Chondractiv®-val és UC-II®-vel kezdve, mivel azok csak az ízületekre jók). És ha az elhagyásukkal sem tér vissza a probléma, akkor maradni csak a kollagén-peptideknél (és/vagy kurkuminnál)